خبرهای ویژه

» خارجی » آمادگی قطر برای وساطت بین عربستان سعودی و ایران
 کد خبر: 12392
 5 بازدید

آمادگی قطر برای وساطت بین عربستان سعودی و ایران

 بعد آشتی قطر با کشورهای محاصره کننده ،قطر گفته می تواند میانجی بین تهران و ریاض باشد. به گزارش فارس: یکی از مقامات وزارت خارجه قطر از آمادگی این کشور برای وساطت بین عربستان سعودی و ایران برای عادی‌سازی روابط خبر داد. «مطلق القحطانی»، نماینده ویژه وزیر امور خارجه قطر گفت که کشورش آماده است […]

 بعد آشتی قطر با کشورهای محاصره کننده ،قطر گفته می تواند میانجی بین تهران و ریاض باشد.

به گزارش فارس:

یکی از مقامات وزارت خارجه قطر از آمادگی این کشور برای وساطت بین عربستان سعودی و ایران برای عادی‌سازی روابط خبر داد.

«مطلق القحطانی»، نماینده ویژه وزیر امور خارجه قطر گفت که کشورش آماده است بین ایران و عربستان سعودی وساطت کنند.

او سه‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه عربی «التلفزیون العربی» گفت که دوحه مانعی نمی‌بیند درصورت درخواست ریاض یا تهران برای وساطت بین آن‌ها ورود کند.

قحطانی گفت:‌ «هم عربستان سعودس و هم ایران همسایه قطر هستند و با آن‌ها روابط اقتصادی و همسایگی داریم و در قالب موسسه‌های بین المللی همکاری‌های مختلفی داریم، قطر برای وساطت بین آن‌ها خودش را تحمیل نمی‌کند ولی آمادگی خود در صورت درخواست این کشورها اعلام می‌کند».

این مقام قطری دیروز نیز گفته بود که کشور حاضر است بین ترکیه و عربستان سعودی میانجی‌گری کند. قحطانی گفته بود: «چنانچه این دو کشور بر این باور باشند که کشور قطر در این میانجیگری نقش داشته باشد، انجام این کار امکان پذیر است».

سه ‌شنبه گذشته کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر و قطر بعد از بیش سه سال تنش و خصومت طی بیانیه‌ای بر عادی‌سازی روابط و آشتی به توافق رسیدند و فردای آن روز، رؤسای کشورهای همکاری خلیج فارس در چهل و یکمین نشست این شورا به میزبانی عربستان سعودی شرکت کردند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : خارجی
ارسال دیدگاه

تبلیغات
تبلیغات