خبرهای ویژه

» زیبایی پوست و مو » چگونه موها را اتو کنیم +بهترین روش
 کد خبر: 12134
 173 بازدید

چگونه موها را اتو کنیم +بهترین روش

آماده کردن مو برای حرارت 1از شامپوها و نرم کننده هایی که برای لخت و براق کردن مو ساخته شده اند استفاده کنید لازم نیست محصولات گران قیمت خریداری کنید. هر چیزی که در داروخانه یا فروشگاه آرایشی بهداشتی نزدیک محل زندگی تان هم پیدا کنید می تواند خوب باشد. فقط کافی است به دنبال […]

آماده کردن مو برای حرارت

1از شامپوها و نرم کننده هایی که برای لخت و براق کردن مو ساخته شده اند استفاده کنید

لازم نیست محصولات گران قیمت خریداری کنید. هر چیزی که در داروخانه یا فروشگاه آرایشی بهداشتی نزدیک محل زندگی تان هم پیدا کنید می تواند خوب باشد. فقط کافی است به دنبال محصولی باشید که روی آن نوشته نرم کننده یا مرطوب کننده.

چگونه می توانید مو های خود را صحیح بشویید؟

2بعد از دوش گرفتن موهایتان را به آرامی خشک کنید

به جای چنگ زدن و ژولیده کردن خشن موها، با استفاده از حوله و با فشار دادن آرام موهایتان در چند بخش، آب موها را بگیرید. خشک کردن آرام موها از فر شدن اضافۀ مو در اثر دوش گرفتن جلوگیری می کند.

3وقتی موهایتان خیس است از یک سرم محافظ در برابر حرارت یا یک درمان حرارتی استفاده کنید

باید وقتی موهایتان خیس است از این سرم ها استفاده کنید زیرا بدون جمع شدن مواد در یک قسمت همۀ مواد در سرتاسر موها پخش می شود. سپس موهایتان را با یک شانۀ دارای دندانه های درشت شانه کنید. محصولاتی که حاوی روغن آرگون و روغن نارگیل هستند به حفظ لختی مو در طول روز کمک می کنند. محصولات داراری سیلیکون هم چنین تأثیری دارند.

4موهایتان را با سشوار خشک کنید

لازم است که موقع اتو کشیدن موها کاملا خشک باشند. این کار نه تنها این امکان را فراهم می آورد که اتوی مو بهتر کار کند بلکه از شوک شدن مو به وسیلۀ اتوی مو و آسیب دیدن آن جلو گیری می کند.

 

  • در حین سشوار کشیدن سر سشوار را به سمت پایین و در جهت جریان موهایتان بگیرید. این حرکت رو به پایین از سمت ریشۀ موهایتان باعث می شود موهایتان صاف خشک شود.
  • به خصوص اگر موهای مجعد دارید سشوار را روی پایین ترین دمایش بگذارید. خشک کردن موهایتان با درجه حرارت پایین تر و به مدت طولانی تر از پف کردن موهایتان در حین خشک شدن جلوگیری می کند.

شما کاربران هاو کن یو در لینک زیر هم می توانید آموزش کامل خشک کردن صحیح مو را در لینک و مقاله زیر مشاهده و مطالعه کنید


آموزش خشک کردن صحیح مو


یادگیری تکنیک ها

5اتو مو را روشن کنید و سوئیچش را روی ON بگذارید

ممکن است در کنار دکمۀ ON تنظیمات مدرّج گرما وجود داشته باشد که به این وسیله شما می توانید حرارت مطلوبتان را انتخاب کنید. هرچه موهایتان پر پشت تر و مجعدتر باشد عدد انتخاب شده باید بالاتر باشد. اگر موهایتان نازک و شکننده است مطمئن شوید دستگاه روی پایین ترین درجه حرارت تنظیم شده است تا آسیبی به موهایتان نرسد.

6موهایتان را به چند بخش تقسیم کنید

تعداد این بخش ها به پر پشتی موهایتان بستگی دارد. متداول این است که بخش ها را ۲ تا ۵ سانتی متر در نظر بگیرید تا به راحتی بین دو قسمت اتو مو قرار بگیرند.

  • قسمت هایی که استفاده نمی کنید را ببیندید یا کلیپس بزنید تا مانع اتو کشیدن بقیۀ قسمت ها نشود.
  • یک روش آسان این است که کل موهایی که اتو نمی کنید را روی سرتان یا پشت سرتان ببندید. سپس بخش ها را یکی یکی جدا کنید، جلوی شانه تان بیاورید و اتو بکشید.

7بدون اینکه خودتان را بسوزانید اتوی مو را تا جایی که می شود در نزدیکی ریشه قرار دهید

این فاصله به طور استاندارد می تواند ۲.۵ سانتی متر یا همان ۱ اینچ تا فرق سر باشد.

 

8اتو را به شکل انبری بگیرید به نحوی که دو طرف داغ به هم برسند و موهایتان بین آنها قرار بگیرند

دو طرف را زیاد محکم به هم فشار ندهید زیرا با عث می شود برجستگی روی قسمت بالایی سر، همانجا نزدیک ریشۀ مو، که اتو کشیدن را از آنجا آغاز می کنید، ایجاد شود. به علاوه اتوی مو را به مدت طولانی در یک نقطه نگه ندارید زیرا این کار هم باعث می شود همان برآمدگی در آن نقطه ایجاد شود.


چگونه شامپوی مناسب انتخاب کنیم؟


9اتوی مو را در طول قسمتی که انتخاب کرده اید پایین بکشید

حرکت شما باید روان و یکنواخت باشد در جهت ریشه به نوک مو باشد. مهم ترین بخش این تکنیک این است که نباید اتوی مو را به مدت طولانی در یک قسمت نگه دارید. انجام این کار به موهایتان آسیب می رساند و یک خط تای ناخوشایند ایجاد کند.

 

10اتوی مو را چندین بار روی یک قسمت بکشید تا اینکه کاملاً صاف شود

با توجه به پرپشتی مو ممکن است لازم باشد فقط یکبار یک قسمت را اتو کنید، یا شاید لازم باشید اتو را چندین بار روی یک قسمت بکشید.

 

  • عامل تعیین کنندۀ دیگر برای تعداد دفعات کشیدن اتو روی یک قسمت قدرت اتو مو است.
  • هر چه تنظیمات دمایی اتو روی درجۀ کمتری باشد تعداد دفعات اتو کشیدن روی یک قسمت بیشتر می شود.
  • اگر از اتو بخار بلند شد نترسید، این بخار در اثر تماس سرامیک داغ با باقیماندۀ رطوبت موی شما است. اما اگر بوی موی سوخته به مشامتان رسید فوراً دستگاه را خاموش کنید.

11با تمام شدن اتوی یک قسمت اتو را کنار بگذارید و بخش دیگری را آزاد کنید

بهتر است بجای اینکه به صورت پراکنده بخش ها را انتخاب کنید از یک طرف سرتان شروع کنید و تا طرف دیگر پیش بروید، به این ترتیب می توانید به راحتی قسمت های اتو شده را از قسمت های اتو نشده جدا کنید. ممکن است با بستن موهایتان در بالا، قسمتی از مو که میخواهید اتو کنید گره بخورد و لازم باشد قبل از اتو کشیدن مجددا آنرا برس بکشید.

  • اگر موهایتان مستعد فر خوردن است بلافاصله پس از اتو کشیدن یک قسمت، از اسپری مو یا سروم برای حفظ آن قسمت استفاده کنید.
  • از استفاده از این محصولات برای قسمت های اتو نشده خودداری کنید. ممکن است این محصولات مانع فرایند صاف شدن مو شوند و به موهایتان یا دستگاه آسیب برسانند.

حفظ صافی مو

12دمای سشوارتان را روی پایین ترین درجه تنظیم کنید

موهایتان را با هوای سردِ سشوار بار دیگر خشک کنید. می توانید از یک برس با دندانه های زیاد استفاده کنید و موها را در جهت دلخواهتان شانه کنید.

13از اسپری مو و دیگر محصولات مخصوص پس از اتو کشیدن استفاده کنید تا لختی موهایتان در طول روز حفظ شود

سروم های ضد فرخوردن مو که حاوی سیلیکون هستند در حفظ صافی مو پس از اتو کشیدن مؤثر هستند.

 

14مراقبت های بیرونی

یک چتر همراهتان داشته باشید. اگر در شهری با آب و هوای بارانی و مرطوب زندگی می کنید برای اطمینان از خیس نشدن زیر باران های ناگهانی و رطوبت یک چتر با خود بردارید رطوبت بیرونی باعث می شود موهایتان دوباره مجعد شوند.


برچسب ها :
دسته بندی : زیبایی پوست و مو , سلامت
ارسال دیدگاه

تبلیغات
تبلیغات