خبرهای ویژه

» خارجی » سفر وزیر بازرگانی عراق به ایران
 کد خبر: 12373
 10 بازدید

سفر وزیر بازرگانی عراق به ایران

ایرنا در خبری می نویسد «علاء احمد الجبوری» وزیر بازرگانی عراق را در این سفر هیاتی عالی‌رتبه متشکل از معاونان وزیر، مدیران کل، روسای اتاق‌های بازرگانی و «عبدالرزاق الزهیری» رئیس اتحادیه اتاق بازرگانی عراق همراه می‌کنند. اعضای این هیات بیش از 50 نفر هستند، نمایندگان بخش‌های دولتی و خصوصی عراق آن را تشکیل می‌دهند. هیات […]

ایرنا در خبری می نویسد

«علاء احمد الجبوری» وزیر بازرگانی عراق را در این سفر هیاتی عالی‌رتبه متشکل از معاونان وزیر، مدیران کل، روسای اتاق‌های بازرگانی و «عبدالرزاق الزهیری» رئیس اتحادیه اتاق بازرگانی عراق همراه می‌کنند.

اعضای این هیات بیش از 50 نفر هستند، نمایندگان بخش‌های دولتی و خصوصی عراق آن را تشکیل می‌دهند.

هیات عالی‌رتبه اقتصادی و بازرگانی عراق قرار است با مقامات بلندپایه ایرانی از جمله «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری به عنوان رئیس کمیسیون عالی مشترک همکاریهای اقتصادی و تجاری و وزیران مختلف ایران دیدار کند.

«ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد هیات عالی‌رتبه عراقی را در این سفر همراهی می‌کند.

کمیسیون مشترک اقتصادی عراق و ایران بعد از وقفه‌ای شش ساله برگزار خواهد شد.

پیش از این «رضا اردکانیان» وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در سفر اخیر خود به بغداد گفته بود که بعد از شش سال وقفه، کمیسیون عالی مشترک همکاری اقتصادی و تجاری بین دو کشور بزودی در تهران فعال خواهد شد.

وی افزوده بود که هیاتی تخصصی از دولت عراق در این اجلاس شرکت می‌کند و در مقابل دولت و بخش خصوصی ایران رایزنی‌های سازنده‌ای برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات دو جانبه با طرف عراقی برگزار خواهند کرد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : خارجی
ارسال دیدگاه

تبلیغات
تبلیغات