خبرهای ویژه

» زیبایی پوست و مو » چگونه مو های خود را لخت کنم و موی نرمی داشته باشم
 کد خبر: 12021
 147 بازدید

چگونه مو های خود را لخت کنم و موی نرمی داشته باشم

حتما شما هم داشتن موهای لخت و ابریشمی را به موهای آسیب دیده ترجیح می دهید. در واقع اگر شما هم مانند نویسنده این مطلب باشید روزانه به قدری از محصولات مختلف, سشوار, اتو مو و …استفاده می کنید که داشتن موهای سالم و ابریشمی بیشتر شبیه رویا می ماند. خوشبختانه به کمک محصولات خوب […]

حتما شما هم داشتن موهای لخت و ابریشمی را به موهای آسیب دیده ترجیح می دهید. در واقع اگر شما هم مانند نویسنده این مطلب باشید روزانه به قدری از محصولات مختلف, سشوار, اتو مو و …استفاده می کنید که داشتن موهای سالم و ابریشمی بیشتر شبیه رویا می ماند. خوشبختانه به کمک محصولات خوب و چند نکته کاربردی می توان در طی چند هفته این وضعیت را تغییر داد.

 

همانطور که می دانید زمانیکه لایه سطحی مو یا همان کوتیکول ها از ریشه تا ساقه مو به سمت پایین روی هم قرار گرفته باشند، موهای شما در بهترین حالت خود هستند. صاف, خوش حالت و براق. با مدوپیا همراه شوید تا از راز موهای سالم و ابریشمی مطلع شوید.

 

 

 

1. هنگام شامپو زدن کمی دقت به خرج دهید

هنگام شامپو زدن به جای چنگ زدن به موها و جمع کردن آنها روی سر برای اینکه بتوان همه قسمت ها را همزمان شست، به آرامی شامپو را به به کف سر و سپس به بقیه قسمت ها ماساژ دهید. تکنیک چنگ زدن موها را بهم گره می زند و آنها را خشک می کند مخصوصا اگر موهای فر داشته باشید.

 

اگر به طور طبیعی موهای صافی دارید, روغنی که کف سر تولید می کند می تواند از ریشه موها به ساقه آنها برسد. اما اگر موهای فر دارید، روغن راه طولانی تری برای رسیدن به ساقه ها پیش رو دارد. با این حساب موهای فر نسبت به موهای صاف معمولا خشک تر هستند. البته افرادی که موهای فر دارند لزومی ندارد که موهایشان را به طور مرتب بشویند. توصیه ما به مو فرفری ها استفاده از کلنزینگ کاندیشنر هاست.

 

روش غلط روش درست 2. شانه برای موهای خیس، براش برای موهای خشک

اگر تا بحال موهای خود را زمانی که خیس بوده اند براش کرده باشید حتما با صدای خاصی که از برخورد براش با موهایتان ایجاد می شود، آشنایی دارید. این دقیقا همان صدایی است که به شما می گوید موهایتان در آستانه شکنندگی هستند.  اگر به دنبال روشی مطمئن تر و ملایم تر برای باز کردن گره ها هستید ما به شما استفاده از شانه را پیشنهاد می کنیم. بهتر است شانه کردن را از قسمت پایینی مو ها شروع کنید و کم کم به سمت بالا حرکت کنید تا به ریشه ها برسید.

 

این مطلب را از دست ندهید   بهترین ماسک های صورت خانگی

3. برای خشک کردن موها به جای حوله از تیشرت استفاده کنید

اکثر ما طبق عادت موهای خود را با حوله خشک می کنیم. این کار شاید بزرگترین ظلمی است که در حق موهایمان کرده باشیم مخصوصا اگر مو ها را داخل حوله قرار دهیم و برای خشک کردن آنها حوله را به سمت جلو و عقب حرکت دهیم. این رفتار در سطح مو باعث ایجاد اصطکاک می شود باعث شکستگی کیوتیکول و در نهایت وز شدن موها می شود. برای داشتن موهای صاف و خوش حالت بهتر است برای خشک کردن آنها از یک تیشرت کتان استفاده کنید. موها را داخل تیشرت بپیچید. سپس تیشرت را مچاله کنید. این کار را چند بار تکرار کنید تا موهایتان به حالت نیمه خشک در آیند.

 

4. روبالشی ساتن را امتحان کنید

شاید یکی از دلایل داشتن موهای وز و  گره خورده استفاده از روبالشی نخی یا کتان باشد. این نکته کاملا منطقی به نظر می رسد. روبالشی ساتن شما را به داشتن موهای صاف و براق سوق می دهد! کتان تمامی رطوبت موهای شما را جذب می کند در حالیکه ساتن و یا حتی ابریشم این قابلیت را ندارند. در نتیجه باعث آسیب دیدگی مو ها نمی شوند .

 

5.پیش از اتمام سشوار کشیدن از باد خنک غافل نشوید

شاید این نکته کمی وقت گیر به نظر برسد اما به یاد داشته باشید که باد سرد نه تنها حجم, حالت و به طور کلی استایل موهای شما را حفظ می کند, بلکه باعث بسته شدن کوتیکول نیز می شود. هم چنین شما می توانید پیش از اتمام سشوار کشیدن از انگشتانتان برای شانه کردن موها استفاده کنید. برای نتیجه بهتر ما به شما استفاده از متمرکز کننده ی باریک را نیز توصیه می کنیم.

 

این مطلب را از دست ندهید   روتین آرایش ابروی لیلی قالیچی

6