close
چت روم
تصویر : http://rozup.ir/view/1885282/aamama.PNG.png

كفش ورزشي زنانه طرح Reebok 4

بسیار بادوام و شیک

سایز 37-40

دارای رنگ بندی

با طراحی زیبا

39000 تومان

پاوربانك خورشيدي دو كاره

دارای بدنه  فوق العاده با کیفیت و سبک

دارای طراحی خاص با تکنیک بالا

قابل استفاده برای انواع موبایل ها، تبلت ها و ...

دارای کابل اتصال usb و قلاب اتصال به کیف ،طناب و ...

سولار پنل : 5 ولت 200 میلی آمپر

مقاوم: در برابر آب ، ضربه، گرد و خاک

شارژ دو دستگاه در یک زمان

مجهز به لامپ uv ( ماورای بنفش)

شارژ به 2 طریق خورشیدی و برق شهری

 

59000 تومان
چگونه با پرهيز از اين عادت‌هاي ناسالم مي‌توان پيري پوست را به تاخير انداخت؟
loading...

ایران مهتاب

   اخم دکتر دوريس دي، متخصص پوست مي‌گويد: «خيلي از ما خواسته يا ناخواسته، در طول روز اخم مي‌کنيم يا حالت ناراحتي به صورتمان مي‌دهيم. اين حالت‌ها مي‌توانند شکل کنار لب‌ها،‌ پيشاني و کل صورت را تغيير بدهند و شما را زشت کنند». بنابراين سعي کنيد از اخم و ناراحتي فاصله بگيريد و چهره‌تان را با لبخند و خوشحالي شاداب کنيد. دکتر دي معتقد است شما مي‌توانيد براي رفع حالت ناراحتي از چهره‌تان،‌ گوش‌هاي خود را بدون لمس کردن آنها، ‌به سمت عقب حرکت بدهيد. اگر هم نمي‌توانيد،‌ باز هم سعي کنيد. «محال است…

   اخم
دکتر دوريس دي، متخصص پوست مي‌گويد: «خيلي از ما خواسته يا ناخواسته، در طول روز اخم مي‌کنيم يا حالت ناراحتي به صورتمان مي‌دهيم. اين حالت‌ها مي‌توانند شکل کنار لب‌ها،‌ پيشاني و کل صورت را تغيير بدهند و شما را زشت کنند». بنابراين سعي کنيد از اخم و ناراحتي فاصله بگيريد و چهره‌تان را با لبخند و خوشحالي شاداب کنيد. دکتر دي معتقد است شما مي‌توانيد براي رفع حالت ناراحتي از چهره‌تان،‌ گوش‌هاي خود را بدون لمس کردن آنها، ‌به سمت عقب حرکت بدهيد. اگر هم نمي‌توانيد،‌ باز هم سعي کنيد. «محال است فردي بتواند در يک لحظه، هم اخم کند و هم گوش‌هايش را به سمت عقب حرکت بدهد. شما با حرکت دادن گوش‌هايتان به سمت عقب،‌ حتي نمي‌توانيد حالت ناراحتي‌ هم به چهره‌تان بدهيد.»


2   آفتاب‌
خيلي از افراد گمان مي‌کنند پيري پوست تاحد زيادي به ژنتيک بستگي دارد ولي نقش ژنتيک در چروک شدن پوست،‌ فقط 10 درصد است و 90 درصد ديگر آن به خودمان بستگي دارد. مثلا اگر هر روز و پيش از خروج از خانه کرم‌هاي ضدآفتابي با SPF 30 به بالا بزنيد و هر 2 تا 3 ساعت يکبار هم آن را تجديد کنيد، مي‌توانيد جلوي رسيدن اشعه‌هاي مضر UVA و UVB را به پوستتان بگيريد و به اين ترتيب، پوست خود را در برابر يکي از مهم‌ترين عوامل ابتلا به پيرپوستي، چروک‌هاي پوستي و سرطان پوست محافظت كنيد. استفاده از کرم‌‌هاي ضدآفتاب در طول رانندگي،‌ پياده‌روي، خريد روزانه يا حتي باغباني در حياط کوچک منزلتان هم نبايد فراموش شود.


3   شيريني‌
دکتر پاتريشا فاريس، متخصص پوست، معتقد است روند پير شدن پوست افرادي که بيش از حد شکر و خوراکي‌هاي شيرين مي‌خورند، بسيار سريع‌تر از افرادي است که علاقه چنداني به مصرف شکر و شيريني‌ها ندارند. دکتر فاريس مي‌گويد:‌ «شکر به کلاژن و الاستين که پوست ما براي انعطاف‌پذيري و شادابي به آن نياز دارد، حمله مي‌کند و اين مساله مي‌تواند باعث ايجاد چروک‌هاي پوستي و شل شدن پوست شود.» بنابراين اگر مي‌خواهيد پوست شاداب و زيبايي داشته باشيد، بايد در مصرف شيريني‌ها، حد تعادل را رعايت کنيد.


4   سيگار
سيگار کشيدن نه‌ تنها سلامت قلب و ريه‌ها را به خطر مي‌اندازد، بلکه تهديدي جدي براي سلامت پوست هم محسوب مي‌شود. ترکيب‌هاي شيميايي و مضر سيگار،‌ تاثيري به‌شدت منفي و مستقيم بر شادابي و سلامت پوست دارد. از طرف ديگر، پک زدن به سيگار و دميدن دود آن به خارج از دهان هم مي‌تواند به مرور زمان باعث ايجاد خط‌هاي عميق و زشت اطراف لب‌ها به‌دليل حالت خاص پک زدن شود. دکتر پاتريشا فاريس در اين‌باره مي‌گويد: ‌«سيگار کشيدن، ‌علاوه بر ايجاد چين‌ و چروک و پيري زودرس پوست، مي‌تواند شانس ابتلا به برخي از سرطان‌هاي پوست را هم تا حد چشمگيري بالا ببرد. ضمن اينکه پوست افراد سيگاري، به‌مرور زمان کدر و تيره مي‌شود و امکان بهبود سريع زخم‌هاي پوستي‌شان هم از بين مي‌رود.» علاوه بر اينها، افراد سيگاري، بيشتر از غيرسيگاري‌ها دچار عفونت‌هاي پوستي و جوشگاه آکنه‌ هم مي‌شوند. به‌همين دليل متخصصان پوست آمريکايي به افراد سيگاري که مي‌خواهند پوست شاداب، زيبا و سالمي داشته باشند، توصيه مي‌کنند از همين حالا سيگارهايشان را خاموش و اراده‌هايشان را روشن کنند.


5   کم‌خوابي
وقتي به اندازه کافي مي‌خوابيم، پوستمان هم وقت کافي براي ترميم سلول‌هايش خواهد داشت. از اين رو، پوست افرادي که خواب کافي در طول شبانه‌روز ندارند، فرصت ترميم سلول‌هايش را پيدا نمي‌کند و زودتر و بيشتر چروک مي‌افتد. مطالعه‌هاي جديد نشان مي‌دهند ابتلا به تيرگي دور چشم‌ها، ايجاد خط‌هاي عميق روي صورت و کاهش انعطاف‌پذيري در پوست افرادي که حداقل 7 تا 8 ساعت در طول روز نمي‌خوابند، بسيار بيشتر از کساني است که خواب کافي شبانه دارند. دکتر دي مي‌گويد: «زماني که بسيار ديرتر از حد طبيعي به رختخواب مي‌رويد،‌ پوستتان با حالت جت‌لگ مواجه مي‌شود. يعني ساعت بيولوژيک ترميم سلول‌هايش به هم مي‌ريزد و دچار پف و گودي دور چشم مي‌شويد.» زماني که به اندازه کافي نمي‌خوابيد، خون‌رساني مناسب به پوست صورت مختل مي‌شود، در اين صورت، صبح‌ها رنگ‌پريده و بي‌روح به نظر مي‌رسيد. يکي از فايده‌هاي داشتن خواب کافي و شبانه، افزايش گردش خون در پوست صورت و شادابي بيشتر آن هنگام روز است.

محققان سوئدي طي پژوهشي، از يک گروه خواستند تا عکس‌هاي دو گروه از افرادي را که يک گروه آنها 8 ساعت در طول شب مي‌خوابند و گروه ديگر دچار کمبود خواب هستند، نگاه کنند. تمام افراد اين گروه مطالعه پس از مشاهده عکس‌ها گفتند کساني که خواب کافي شبانه داشته‌اند، چهره‌هايشان سلامت‌تر، شاداب‌تر و زيباتر به‌ نظر مي‌رسيده و عکس گروهي که خواب کافي نداشتند، به ‌نظر خسته‌تر مي‌آمده و جذابيت کافي هم براي مخاطب خود ندارد.

دکتر فاريس مي‌افزايد: «حالت خوابيدن مي‌تواند بر سلامت و شادابي پوست تاثير بگذارد.» برخي افراد عادت دارند به پشت بخوابند و برخي ديگر به شکم يا پهلوها مي‌خوابند. افرادي که به شکم يا پهلوها مي‌خوابند، فشار بيشتري به پوست صورت خود در طول مدت زمان خواب وارد مي‌کنند و باعث افزايش ايجاد خط‌هاي چروک روي صورتشان مي‌شوند. اين اتفاق براي آنهايي که صورتشان را در بالش فرو مي‌کنند، بيشتر و شديدتر از ساير افراد مي‌افتد. اگر نمي‌توانيد تمام شب را به پشت بخوابيد، حداقل سعي کنيد که با انتخاب حالت‌هاي مناسب‌تري براي خواب، فشار کمتري به پوستتان وارد کنيد تا کمتر دچار چين‌ و چروک‌هاي ناشي از خواب بشويد.
برگرفته از هفته نامه سلامت
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 284
 • کل نظرات : 9
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 42
 • آی پی دیروز : 66
 • بازدید امروز : 370
 • باردید دیروز : 190
 • گوگل امروز : 6
 • گوگل دیروز : 15
 • بازدید هفته : 1,250
 • بازدید ماه : 6,158
 • بازدید سال : 6,158
 • بازدید کلی : 387,159
 • کدهای اختصاصی
  بازدید


  پربازدیدترین مطالب

  کد پربازدیدترین